27. února 2023

Druhá kandidatura do boardu Asociace UX

Tímto oficiálně potvrzuji, co jsem avizoval už dříve a sice, že budu znovu kandidovat do správní rady Asociace UX a to z následujících důvodů, potažmo s následujícím programem:


Mojí největší výhodou a zároveň nevýhodou je to, že jsem pravděpodobně jediný kandidát ze staré správní rady. A to je zároveň můj hlavní důvod ke kandidatuře. Jak už jste snad četli, zavedli jsme konečně postupnou obměnu správní rady tak, aby se její členové střídali postupně po roce, což by mělo vést k zajištění větší kontinuity. A protože jsem raději pro evoluci, než revoluci, rád bych tuto evoluci umožnil postupnou předávkou hlavně organizačních záležitostí souvisejících s předsednickým křeslem.
  1. Sám bych se rád posunul od těchto základních a zásadních organizačních záležitostí držících Asociaci UX v chodu zpět k odbornému obsahu, např. vzájemnému rozvoji a vzdělávání seniorních designérů a výzkumníků.
  2. S odborným obsahem souvisí i druhá aktivita na které už postupně pracujeme a tou je snaha o vylepšení externí komunikace Asociace UX (viz. např. konsolidace newsletteru ve spolupráci s Lukášem Vaďurou, další na řadě jsou opět sociální sítě (tentokrát na komerčním základu jejich provozu).
  3. A třetí bod zůstává stále stejný: Snaha angažovat nové dobrovolníky do činnosti AUX a to i v době, kdy zrovna nejsou volby. Za ty roky dobře vím, že to není jednoduché, avšak nějaké nováčky se mi “nalodit” podařilo. A s tím souvisí také už obnovené zapojování firem do partnerství s AUX - přinese nám také nové finanční zdroje právě pro to zlepšení externí komunikace.
Jak jsem psal, mojí výhodou i nevýhodou je, že už vím, jak nám to (ne)funguje, takže se ještě sluší dodat, do čeho se pouštět nechci:
  • Nebudeme HR agenturou a dohazovat ani lidi, ani práci
  • Nebudeme expandovat do regionů, protože stejně všechny dříve či později nasaje Praha či Brno (Ostrava je k debatě), raději bych tlačil na Angličtinu a nasátí expatů.
  • Nebudeme budovat publikační platformou - v případě potřeby zajistíme publikaci odborných prací jinde.

A ještě základní informace o mě:

Momentálně pracuji jako Discovery Manager v mezinárodní firmě Gen Digital (dříve Avast), kam jsem doputoval přes Seznam.cz, AVG a MSD, mám dohromady asi 15 let designérské praxe. Pro Asociaci UX jsem dříve vymyslel a realizoval putovní výstavu o digitálním designu #zapixely (zapixely.cz) a také 2 ročníky sčítání českých UX profesionálů #humansofUX (humansofux.com). Spolu s Adamem Fendrychem a Martinem Koptou jsme zachránili Asociaci před hrozícím zrušením a posledních 5 let jsem její předseda.

Žádné komentáře:

Okomentovat